1. home
  2. Konec plýtvání s PENNY

Bojujte společně s námi proti plýtvání potravinami

Věděli jste, že až třetina všeho vyprodukovaného jídla na světě se vyhodí? Plýtvání se týká nás všech – a my všichni s tím můžeme něco udělat. Proto jsme se rozhodli být nedílnou součástí Sbírky potravin a partnerem České federace potravinových bank. Proti plýtvání potravin bojujeme společně i s kuchařem Martinem Škodou, který umí uvařit lahodné recepty z potravin, které by jinak skončily v koši. Inspirujte se i vy těmito recepty, omezte plýtvání potravinami a také ušetřete. Začít můžete hned teď!

V PENNY podporujeme potřebné prostřednictvím potravinových bank

Lidské osudy nám nejsou lhostejné. I proto dlouhodobě poskytujeme potravinovou pomoc potřebným a pomáháme tak seniorům, samoživitelům a samoživitelkám i sociálně slabým. Za poslední čtyři roky jsme poskytli v rámci pravidelné pomoci i na mimořádných darech 400 tun potravin a drogistického zboží. Jen v roce 2020 jsme kromě běžných dodávek poskytli dary ve výši 6 500 000 korun. 
Jsme tradičním spoluorganizátorem Sbírky potravin a České federaci potravinových bank poskytujeme centrální sklad v Modleticích u Prahy, což poskytuje zázemí pro činnost bank po celé zemi. Díky tomu se české potravinové banky řadí organizačně k těm nejlepším v Evropě. Dále jsme věnovali 8 miliónů korun na další rozvoj celé distribuční sítě, což povede k efektivnějšímu poskytování pomoci potřebným. Podpora společnosti PENNY pro rozvoj infrastruktury a zázemí potravinových bank v posledních 5 letech dosáhla bezmála 20 miliónů korun.

Neplýtváme s Martinem Škodou

Máte občas při vaření „velké oči a malou pusu“ nebo vám v lednici často zbydou potraviny? Stává se to. Přeženete nákup nebo množství surovin a najednou vám zbyde více jídla, než jste schopni sníst. Nezoufejte! Kuchař Martin Škoda vám v rámci našeho projektu #konecplytvani prozradí  několik receptů ze surovin, které zbyly – z různých důvodů. 


V každém čísle časopisu S PENNY u stolu najdete vždy sekci na toto téma. My jsme si pro vás připravili malou ochutnávku některých receptů.


Podívejte se na videorecepty Martina Škody v rámci boje proti plýtvání