1. home
  2. Společenská odpovědnost firem
  3. Pomáháme hezky česky
  4. HÝBEME SE HEZKY ČESKY
Podporujeme dětský sport a pohyb celkově. V roce 2021 jsme po omezeních v souvislosti s pandemií připravili projekt HÝBEME SE HEZKY ČESKY, jehož cílem je přispět ke zdravému pohybu a podpořit sport ve všech regionech naší země. Celkem jsme v rámci našeho projektu věnovali sportovním týmům finanční a materiální podporu ve výši takřka 12 000 000 korun.

PENNY se pohybu a sportu v roce 2023 věnuje v různých formách. Společně s Českou obcí sokolskou jsme pro širokou veřejnost připravili sérii výletů po celé republice. Sportovně-kulturní odpoledne pro celou rodinu pořádáme během letních až podzimních měsíců. Výlety často doplňujeme zábavným programem, jako jsou úkoly pro děti s odměnou, ochutnávky PENNY pochoutek, či hudebním vystoupením vyhledávaných českých interpretů. Aktuální harmonogram výletů včetně rozpisu programu je k dispozici na stránkách www.hybemesehezkycesky.cz


V roce 2022 byla partnerem projektu i Asociace školních sportovních klubů. Na jaře loňského ročníku mohli trenéři a zástupci týmů registrovat svůj sportovní tým na stránkách www.hybemesehezkycesky.cz. Na počátku léta pak veřejnost na internetu hlasovala o finalistech. Ti se pak v dalším kole hlasování přímo na prodejnách na podzim utkali o konkrétní výši podpory.


Pro rok 2022 byla Česká republika rozdělena do 154 mikroregionů a v každém z nich jsme odměnili tři finalisty na základě hlasování veřejnosti. Vítězný tým v každém mikroregionu obdržel podporu ve výši 15 000 korun a další dva týmy v pořadí 5 000 korun. Veřejnost pak mohla vlastním pohybem podpořit jednotlivé týmy v regionech a navýšit tuto odměnu o dalších 10 000 korun. Celkem tak v některých regionech získali týmy podporu až 25 000 korun a další dva až 15 000 korun.


V roce 2021 jsme mezi 455 týmů rozdělili finanční a materiální podporu ve výši 4 000 000 korun, v roce 2022 mezi 439 finalistů rozdělujeme více než 7 000 000 korun.


Tváří kampaně je fotbalový internacionál Vladimír Šmicer, který odehrál 80 zápasů v reprezentaci, vybojoval stříbro na ME v Anglii 1996 a vyhrál s Liverpoolem v roce 2005 prestižní Ligu mistrů. Projekt podpořili také nejúspěšnější střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller, olympijský vítěz a moderní pětibojař David Svoboda nebo mladí sportovci České obce sokolské šermíř a bronzový olympionik Alexander Choupenitch, atletka Barbora Malíková či florbalista Filip Langer.


Projekt byl velmi kladně hodnocen laickou i odbornou veřejností. Mimo jiné získal druhé místo v rámci udílení cen IMC Czech Awards v kategorii Charitativní a neziskový marketing, CSR kampaně.