1. home
  2. Jídlo pro stovky lidí denně

Pro média

DÍKY SPOLUPRÁCI S POTRAVINOVÝMI BANKAMI PENNY NASYTÍ STOVKY LIDÍ DENNĚ

Praha, 9. srpen 2023Za necelých posledních 5 let PENNY věnovalo prostřednictvím potravinových bank potřebným přes 600 tun potravin. Každý rok je to více než 250 000 porcí jídla a denně díky tomu dostane jídlo více než 600 lidí.


Spolupráce PENNY a České federace potravinových bank započala v roce 2017. „Od počátku je naším cílem dělat i něco navíc. Proto se dlouhodobě zaměřujeme na rozvoj logistiky tak, aby lidé dostávali potřebnou pomoc rychle a efektivně. Nejprve jsme po dobu 5 let bezplatně poskytovali potravinovým bankám zázemí našeho skladu v Modleticích, abychom následně finančním darem ve výši 8 miliónů přispěli na výstavbu nového logistického centra ČFPB v Dubči u Prahy,“ říká Tomáš Kubík, manažer komunikace PENNY Česká republika. Celková podpora logistiky a rozvoje potravinových bank tak už překročila částku 20 000 000 korun.


Základem pomoci lidem, mezi něž patří zejména ekonomicky slabší, samoživitelé a samoživitelky, rodiny s dětmi, senioři nebo handicapovaní, jsou ovšem dary potravin. Tato přímá pomoc potravinovým bankám ze strany PENNY přitom rok od roku neustále roste. V roce 2020 věnovalo PENNY na této pomoci 60,8 tuny potravin, v loňském roce už to bylo 74,8 tuny a v letošním roce za první polovinu roku přibližně 40 tun. „Od počátku roku 2019 věnovali jsme přímo z našich prodejen věnovali přes 400 tun pomoci, a to včetně mimořádných darů ve výši 122 tun v době pandemie. Společně s příspěvky našich zákazníků na našich prodejnách v rámci tradičních Sbírek potravin pak celková pomoc potřebným dosahuje aktuálně 607 tun. To je více než 1 200 000 porcí jídla! Tuto pomoc těm, kteří se nachází v nelehké životní situaci, zvláště v dnešní době, vnímáme nejen jako nezbytnou, ale jako naši povinnost.“


Další formou pomoci a poskytování darů je zapojení do Sbírky potravin, jejímž je PENNY tradičním dlouholetým partnerem. Díky navýšení počtu prodejen PENNY zapojených do Sbírky potravin v posledních letech pak došlo i v tomto případě k navýšení pomoci ze strany zákazníků PENNY. Ti darovali během posledního kola sbírky na jaře letošního roku přes 35 tun pomoci, což je o takřka 12 tun více než na jaře 2022. V době pandemie, kdy nebylo možné uspořádat tradiční Sbírky potravin, a naopak počty potřebných narůstaly, pak PENNY věnovalo mimořádné finanční dary, za něž byla pořízena potřebná pomoc.