1. home
 2. Naše služby

Naše služby

Stravenky

V prodejnách PENNY nově přijímáme i stravenky Sodexo/Pluxee. Níže najdete přehledný seznam všech druhů přijímaných stravenek a poukázek.

Papírové stravenky*

 • Gastro pass/Gastro (Sodexo/Pluxee)
 • Ticket Restaurant (Edenred) 
 • Chèque Déjeuner (Up)

         Maximální počet akceptovaných papírových stravenek je 5 ks/nákup.

         Na stravenky a poukázky nevracíme peníze.

Elektronické stravenkové karty*

 • Sodexo/Pluxee
 • Edenred 
 • Up

Papírové poukázky hmotné nouze

 • Asistence pass/Asistence (Sodexo/Pluxee)
 • Edenred Service (Edenred)
 • Šek Service (Chèque Déjeuner)

Papírové dárkové poukázky

 • Dárkový pass/Dárek (Sodexo/Pluxee)  
 • Ticket Compliments (Edenred)
* Nelze uplatnit na tabákové výrobky, alkohol, drogerii a nepotravinářský sortiment.

Nákup s výběrem hotovosti a bezkontaktní platby

Výběr hotovosti = Cash back

Bezkontaktní platba = Contact less


Služba Cash back umožňuje vyplatit držiteli karty hotovost současně s nákupem. Nemusí tak hledat bankomat. Jednoduše si peníze vyberete na pokladně v PENNY. K využití služby stačí nakoupit nad 1 Kč a můžete si vybrat až 3000 Kč. 

Rozhodnete-li se platit bezkontaktně – Contact less –, je postup následující: Pouze přiložíte platební kartu k terminálu a po pípnutí se na displeji zobrazí informace o provedené platbě.


Pokud tímto způsobem nakupujete za částku do 500 Kč, nemusíte u platebního terminálu zadávat PIN kód své platební karty. Při nákupu nad 500 Kč je nutné PIN kód platební karty zadat, svou kartu však nemusíte do platebního terminálu vkládat. Postup je v takovém případě následující: Po zadání částky naším prodavačem se na platebním terminálu rozsvítí světelné znamení, vy přiložíte kartu k terminálu, ozve se pípnutí a po něm budete vyzváni k zadání PIN kódu. Následně se na displeji zobrazí informace o provedené platbě.  U služby Contact less musí mít zákazník tuto funkci karty nastavenou přes příslušnou bankovní instituci, která kartu vydala.

Šetřete přírodu společně s námi

PENNY ve spolupráci se společnostmi E.ON a PRE vybuduje v následujících dvou letech 50 nových rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. 


První dobíjecí stanici dostali zákazníci PENNY k dispozici ve spolupráci s E.ON už v roce 2018 u prodejny v Praze Lehovci. Od jejího spuštění tam do konce roku 2018 registrovalo E.ON více než dva tisíce dobití a řidiči elektromobilů tam odebrali přes 23 MWh elektrické energie. Jen v roce 2019 to pak bylo 15 MWh. Statistiky ukazují, že na pražském Lehovci dobíjejí řidiči u rychlodobíječky v průměru 25 minut. Kromě PENNY Lehovec si zákazníci mohou dobít své elektromobily  u prodejen PENNY v Berouně a Uhříněvsi.  


Své elektromobily si můžete před prodejnou dobít pohodlně během nakupování. Podpora elektromobility je stejně jako podpora českých potravin dalším krokem ke snížení emisí CO2 a ochraně životního prostředí. 


Na našich dobíjecích stanicích  u prodejen můžete využít konektory CHAdeMO, Mennekes Typ 2 či CCS a je možné dobíjet dva vozy najednou. Pro elektromobily je rovněž připraveno exkluzivní parkování.


Kromě toho v roce 2018 došlo k realizaci projektu Elektromobilita,  kdy byl pořízen 1x elektromobil značky Hyundai. 

Prezentace výsledků: Testovali jsme možnosti využití elektromobilu

Energie a životní prostředí

V roce 2018 jsme s finanční podporou z Evropské Unie zprovoznili první fotovoltaickou elektrárnu ve Velké Bystřici. Elektrárna o výkonu 80,6 kWp s přímou distribucí elektrické energie do prodejny Penny Market. Pokryje spotřebu zhruba 40% spotřeby prodejny a šetří tak výrazně životní prostředí. V následujících letech plánujeme pokračovat s dalšími instalacemi, a to jak v rámci prodejní sítě, tak na logistických centrech. 


Fotovoltaická elektrárna

S finanční podporou z Evropské Unie jsme v roce 2022 uvedli do provozu fotovoltaické elektrárny na našich logistických centrech v Dobřanech (14. 4. 2022) a Lipníku nad Bečvou (29. 9. 2022). Výkon FVE v Dobřanech složené z 1 214 panelů je 546,3 kWp a v necelém prvním roce provozu vyrobila celkem 497 290 kWh, což je 12,77% celkové spotřeby celého skladu. V Lipníku nad Bečvou byla instalována FVE o výkonu 544,5 kWp a předpokládaná úspora, respektive očekávaná výroba elektrické energie, by měla dosáhnout pro rok 2023 až 554 000 kWh, což představuje cca 14,04% celkové spotřeby tohoto logistického centra. V následujících letech plánujeme rozvoj naší sítě FVE a pokračovat s dalšími instalacemi nejen na logistických centrech, ale i v rámci naší prodejní sítě. 

Google Pay

Zjednodušte si nakupování v PENNY. Zaplaťte svůj nákup pomocí svého chytrého telefonu.


Jak na to? Abyste mohli začít tuto funkci používat, je nutné si stáhnout aplikaci do svého chytrého telefonu. Při placení probuďte svůj telefon a přiložte jej k terminálu. Nemusíte aplikaci ani otevírat, ale při nákupu nad 500 Kč je nutné telefon odemknout. Vzápětí vám přijde upozornění o zaplacení a později i náhled účtenky. Pro ověření, jestli Google Pay funguje pro vaši kartu, kontaktujte prosím svoji banku. Google Pay funguje na všech telefonech a tabletech s Androidem KitKat 4.4 a vyšším, které podporují technologii NFC.

Je to bezpečné?

Při placení nesdílíte s obchodníky číslo své platební karty. Tento způsob platby je dokonce bezpečnější než použití plastové karty. Více informací najdete na https://czechrepublic.googleblog.com a na https://www.android.com/intl/cs_cz/pay/

Platba eurem

Naše prodejny přijímají platbu i v eurech. Podmínkou je platba papírovými bankovkami do hodnoty nákupu 200 EUR. Rozdíl mezi hodnotou nákupu a hodnotou ceniny je vyplácen v korunách. V současné době je možné na prodejnách platit pouze bankovkami v hodnotě 5, 10, 20 a 50 EUR.

Sběr recyklace a elektroodpadu

Na našich prodejnách můžete vracet elektroodpad prostřednictvím sběrných míst u pokladen. Tuto službu ekologicky zajišťuje společnost Retela.