1. home
  2. Naegele CIO

Pro média

FLORIAN NAEGELE NASTUPUJE DO FUNKCE CEO PENNY ČR

Praha, 31. srpen 2023



Od 1. září 2023 nastupuje do vedení PENNY Česká republika Florian Naegele. Dosavadní CEO Jens Krieger, který v České republice působil do roku 2018, přechází do Německa, kde bude nadále působit v rámci skupiny REWE Group.


Florian Naegele do konce května letošního roku působil ve vedení PENNY v Maďarsku. V průběhu uplynulých týdnů se připravoval na svoji novou pozici v České republice. “Jsem rád, že přicházím na trh, kde se PENNY daří, a kde se podařilo v posledních letech výrazně naši značku posílit. Současně je to pro mne výzva, protože kus práce, který tady tým pod vedením Jense Kriegera odvedl, zaslouží respekt. Postupně se seznamuji se situací i s mentalitou českého zákazníka, protože v tom má každý trh svá specifika. Věřím, že přinesu zase jiný pohled na některé oblasti, ovšem mým cílem je pokračovat v nastavené cestě a směru, a i nadále posilovat naši pozici, a to nejen na trhu, ale i ve vnímání u zákazníků od naší nabídky přes nákupní prostředí až po odpovědné chování k našemu okolí,“ okomentoval nástup do funkce Florian Naegele, nový generální ředitel PENNY Česká republika.


Florian Naegele nastoupil do společnosti PENNY v roce 2013 a od roku 2018 působil jako CEO PENNY v Maďarsku. Na své pozici měl za úkol realizovat celkový rebranding a modernizaci prodejen. V letech 1997-2001 vystudoval International School of Management (ISM) v Německu. Má rozsáhlé zkušenosti s řízením mezinárodního maloobchodu se zaměřením na spokojenost zákazníků, poskytování co nejlepšího zážitku z nakupování a spolupráci s partnery na vysoké úrovni.


Vedení PENNY Česká republika od 1. 9. 2023:

Florian NAEGELE – Chief Executive Officer (CEO) od 1. 9. 2023
Radek HOVORKA – Chief Financial Officer (CFO) od 1. 10. 2020
Draško LAZOVIĆ – Chief Operating Officer (COO) od 1. 5. 2023


3 OTÁZKY PRO FLORIANA NAEGELEHO

Co pro Vás příchod do České republiky znamená?

Jsem za příležitost nastoupit jako CEO PENNY Česká republika vděčný a jsem rád, že budu moci pracovat s týmem, pod jehož vedením se tento řetězec rozrostl v největší a nejrychleji rostoucí maloobchodní řetězec na trhu. Každý trh má svá specifika, proto vím, že mne čeká nejprve seznámení s českou mentalitou, a tím, co chtějí zákazníci, ale věřím, že si ze své dosavadní praxe přináším novou inspiraci, která nám pomůže dále vylepšovat naši pozici na českém trhu. V porovnání s maďarským trhem je v České republice například 60 % podíl slevových akcí, což je velmi unikátní, a s tím budeme muset i nadále pracovat.

České prostředí poznáváte už několik týdnů. Co si přinášíte z předchozího působiště?

Zatím se stále seznamuji se situací, ale jedno vím, že se na práci s týmem, který zde vybudoval můj předchůdce, těším. Řekl bych, že nezáleží na zemi, kde pracujeme, ale že se vždy můžeme učit od konkrétních lidí. A nevidím nic vyloženě unikátního, čím by maďarský tým PENNY nějak vyčníval nad ostatní, a co by se od něj měl český tým učit. Samozřejmě ale existuje celá řada věcí, které jsme v Maďarsku úspěšně udělali, a které se zatím v Česku z nejrůznějších důvodů nerealizovaly. To by mohla být pro nás nyní v Čechách inspirace. 


S čím do Čech přicházíte?


Předně musím říct, že už po oznámení mého příchodu do Česka se ještě více zintenzivnila komunikace mezi českými a maďarskými týmy, minimálně na úrovni vedoucích oddělení. Jsem si jistý, že i díky tomu už hodně lidí dostalo od kolegů informace o mém manažerském stylu a tyto informace jsou podle mě mnohem relevantnější, než když se budu popisovat sám. Také s Jensem Kriegerem jsem doposud velmi úzce spolupracoval a byť máme na některé dílčí situace odlišný názor, ve většině věcí se shodneme. Rovněž si dovolím tvrdit, že máme i velmi podobný způsob přístupu k řešení problémů a vedení lidí, takže z této perspektivy se nemusí nikdo obávat nějakých změn, resp. pokud změny přijdou, tak budou výsledkem práce celého týmu.