1. home
  2. PENNY NADĚLILO ZÁKAZNÍKŮM POD STROMEČEK DVĚ NOVÉ PRODEJNY

Pro média

PENNY NADĚLILO ZÁKAZNÍKŮM POD STROMEČEK DVĚ NOVÉ PRODEJNY

Praha, 21. prosinec 2023


V Praze a Přerově dnes PENNY otevřelo dvě nové prodejny. V letošním roce tak do své prodejní sítě přidalo celkem 11 nových prodejen. V expanzi a potvrzování pozice sítě s nejvyšším počtem prodejen bude pokračovat i na začátku nového roku, kdy plánuje nabídnout zákazníkům své prodejny ve Ždírci na Doubravou nebo v Praze na Kubánském náměstí.


Secesní Smíchovská tržnice v Praze byla postavena v roce 1908 podle návrhu architekta Aloise Čenského. V roce 1993 prošla zásadní přestavbou a dnes byla v jejích prostorech otevřena nejnovější prodejna PENNY s prodejní plochou 940 m2. „Je pro nás vždy výzvou vybudovat prodejnu v takovýchto historických budovách. Genius loci budovy Smíchovské tržnice a celý její prostor má unikátní atmosféru. Je to zcela jiný prostor než třeba nedaleká prodejna na Arbesově náměstí, která je postavena v moderní kancelářské budově. Věřím, že se nám podařilo zachovat atmosféru starého industriálního Smíchova a ve spolupráci s architekty zakomponovat nákupní prostor do těchto prostor citlivě, a že se zákazníkům bude v tomto prostředí příjemně nakupovat,“ říká Pavol Bucko, vedoucí expanze PENNY Česká republika. Prodejna nabídne zákazníkům nejmodernější prostředí připomínající tržiště. „Nabízíme našim zákazníkům tradiční příjemné prostředí pro rychlé a výhodné nákupy, tak jako na všech našich prodejnách. A protože lidé zvláště ve velkých městech jako je Praha chtějí nakoupit skutečně rychle a bez čekání, prodejna je vybavena kromě tří klasických i čtyřmi samoobslužnými pokladnami, které jim umožní nákup urychlit.“


Další, v letošním roce už 11tou novou prodejnu PENNY dnes otevřelo v obchodním centru Koloseum v Přerově. Novou prodejnu ve městě s 42 tisíci obyvatel najdou zákazníci v jeho východní části na Třídě generála Janouška. Prodejna je součástí nákupního centra o rozloze 3 500 m2 a nabízí tak zákazníkům možnost nákupu všeho potřebného na jednom místě. „V tomto případě jsme museli prodejnu zakomponovat do stávajících prostor. Je o něco menší než naše typické prodejny, ale lidé to nepoznají, protože se nám podařilo ji navrhnout a realizovat tak, že nabízí vše, na co jsou u nás zvyklí. Víme, že si k nám cestu najdou, protože jim nabízíme náš široký sortiment kvalitních a cenově výhodných produktů, a věříme, že se k nám budou rádi vracet,“ říká k nové prodejně Pavol Bucko.


PENNY letos otevřelo celkem 11 nových prodejen. Nové zákazníky přivítalo v Zásmukách, Pardubicích, v Jesenici, Krumvíři, Polné a Kostelci nad Labem, v Přerově na Lipnické a v OC Koloseum a v Praze pak na Waltrovce, na Vyšehradě a ve Smíchovské tržnici. V roce 2024 bude v expanzi a rozšiřování své prodejní sítě pokračovat, když na počátku roku plánuje otevřít prodejny ve Ždírci na Doubravou nebo na Kubánském náměstí v Praze.