1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. PENNY se Sokolem

Pro média

PENNY SPOLEČNĚ SE SOKOLEM ZA SBÍRKU POTRAVIN

Praha, 19. duben 2023Letos budou moci lidé v rámci jarní celorepublikové Sbírky potravin darovat pomoc také na 125 prodejnách PENNY. Opět tak navýšilo počet prodejen, na nichž budou moci lidé podat pomocnou ruku potřebným. Jarní kolo sbírky se tentokrát uskuteční v sobotu 22. dubna.


Veřejnou sbírku potravin organizuje již tradičně Česká federace potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti. V roce 2022 věnovali lidé prostřednictvím PENNY v rámci jarní i podzimní sbírky více než 57 tun potravin a drogistického zboží.  „Vzhledem k dnešní ekonomické situaci je důležité si vzájemně pomáhat, a ukazuje se, jak důležitá je jakákoliv pomoc lidem, kteří jsou ve složité životní situaci, jsme rádi, že jsme už řadu let tradičním partnerem Sbírky potravin a jsme na to hrdí. Uvědomujeme si, jak současná složitá ekonomická situace dopadá na ty nejpotřebnější, kterými jsou samoživitelé a samoživitelky, pěstouni, hendikepovaní, senioři a lidé, kteří se nachází, často ne vlastním přičiněním, v tíživé životní situaci, kdy nemají dostatek prostředků na nákup základních věcí,“ říká Tomáš Kubík, vedoucí komunikace PENNY. V sobotu 22.dubna se proto budou moci lidé, kterým osud ostatních není lhostejný, zapojit do Sbírky potravin celkem na 125 prodejnách PENNY.


V letošním roce PENNY budou pomáhat dobrovolníci z České obce sokolské, díky čemuž vzrostl počet prodejen s dobrovolníky na zpracování jednotlivých darů. Celkem budou dobrovolníci pomáhat lidem na 85 prodejnách, na sedmi z nich to pak budou právě dobrovolníci ze Sokola.


Své příspěvky a dary budou moci lidé do rukou dobrovolníků nebo do statických boxů věnovat po celou sobotu mezi 8 a 18 hodinou. Produkty věnované na prodejnách putují z prodejen přímo do regionálních skladů potravinových bank, a následně za přispění místních neziskových organizací přímo ke konkrétním lidem. Největší upotřebení naleznou konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie.SEZNAM DOPORUČENÝCH PRODUKTŮ


PENNY si dlouhodobě uvědomuje, jak důležitá je práce potravinových bank, proto nad rámec své běžné podpory dělá i něco navíc. Pravidelně poskytuje podporu a pomoc potravinovým bankám ve výši několika miliónů korun ročně. V letech 2018 až 2022 ČFPB poskytlo bezplatně logistické centrum v Modleticích u Prahy v hodnotě 11 000 000 korun. Na výstavbu nového centrálního skladu v Dubči u Prahy, který byl otevřen na jaře roku 2022, pak věnovalo 8 000 000 korun a na rozvoj logistické sítě potravinových bank tak celkem věnovalo více než 20 miliónů korun.


Potravinové banky podporuje PENNY dlouhodobě rovněž pravidelnými příspěvky, které od roku 2018 dosáhly více než 500 tun potravin a drogistického zboží. V rámci boje proti plýtvání má také řadu dalších aktivit, ať už to jsou zvýhodněné boxy s ovocem a zeleninou, poskytování ovoce a zeleniny do zoologických zahrad, nebo nově účast na projektu Nesnězeno.


Přehled prodejen PENNY zapojených do sbírky potravin jaro 2023: www.penny.cz/sbirkapotravin