1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. PENNY uklízí Česko

Pro média

PENNY UKLÍZÍ ČESKO

Praha, 30. březen 2023PENNY už tradičně podpoří jarní část akce Ukliďme Česko. Ta se tentokrát po celé zemi uskuteční v sobotu 1. dubna. Největší celosvětovou dobrovolnickou akci podporuje největší český diskontní řetězec už pátým rokem.


Loni na podzim se v České republice v rámci Celosvětového úklidového dne konalo 423 úklidů, do kterých se zapojilo 10 800 dobrovolníků. Celkem pak v roce 2022 v České republice pod hlavičkou této inciativy proběhlo 4 687 úklidových akcí, během kterých na 200 000 dobrovolníků uklidilo z přírody a našeho okolí 2 730 tun odpadů. „Pro nás je podpora úklidu v našem okolí samozřejmostí a přirozená, vždyť se s lidmi potkáváme na více než čtyřech stech naší země. Vnímáme odpovědnost za prostředí, ve kterém společně žijeme, a naším cílem je přispívat k jeho zlepšování a vytváření příjemného prostředí pro nás všechny,“ říká Tomáš Kubík, manažer komunikace PENNY. „Proto i v letošním roce podpoříme dobrovolníky po celé zemi a vyzýváme naše zaměstnance, aby se sami do akce zapojili, abychom společně v rámci dobrých sousedských vztahů pomohli dělat náš svět příjemnější.“


Do zatím posledního Celosvětového Úklidového Dne (World Cleanup Day) se 17. září 2022 zapojilo téměř 15 milionů dobrovolníků ze 190 zemí světa. V průběhu jediného dne se podařilo sesbírat více než 60 000 tun odpadu. Poslední Celosvětový úklidový den také překonal národní rekordy v počtu účastníků v každé páté zúčastněné zemi. Ve 45 % zemí byl počet účastníků vyšší než v předchozím roce. Celkem se v letech 2018 až 2022 Světových dnů úklidu zúčastnil 71 miliónů lidí ze 197 zemí. Součástí této celosvětové aktivity je i akce Ukliďme Česko probíhající na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek v našem okolí.


Jak se zapojit a přiložit ruku k dílu? Stačí jen přijít a pomoci s úklidem. Mapa úklidů je k dispozici zde: https://www.uklidmecesko.cz/map/  Organizátoři úklidů mají pro dobrovolníky k dispozici potřebné pomůcky jako pytle a rukavice.


Termíny úklidů 2023
Hlavní jarní úklidový den: sobota 1. dubna 2023
Hlavní podzimní úklidový den (World Cleanup Day 2023): sobota 16. září 2023