1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. Další PENNY v Pardubicích

Pro média

PENNY V PARDUBICÍCH SOUČÁSTÍ NOVÉ PODOBY AREÁLU TESLY

Praha, 18. květen 2023V areálu Nové Tesly v Pardubicích otevřelo PENNY svoji letošní druhou zcela novou prodejnu a zvýšilo tak počet svých prodejen v tomto městě na čtyři. Nová prodejna je součástí vznikajícího moderního bytového a universitního areálu ve čtvrti Pardubičky.


Nový areál vzniká na 24 000 m2 v areálu bývalé legendární továrny Tesla v sousedství Krajské nemocnice Pardubice na ulici Kyjevská ve čtvrti Pardubičky. Součástí projektu je 250 bytů, 10 řadových domů, komerční a administrativní budova a v původní historické budově Tesly Pardubice bude po její rekonstrukci sídlit Pardubická univerzita.


„Kromě toho, že se o Pardubicích říká, že jsou městem perníku, mnozí si jej také spojují se slavnou Velkou Pardubickou, tak toto město je i městem studentů. Vždyť jich v něm studuje a žije okolo deseti tisíc. Jsme rádi, že jsme součástí nově vznikajícího areálu se vztahem k historii města. Ve spolupráci s architekty jsme navrhli a postavili unikátní prodejnu, která se stane přirozenou součástí celého místa. V těsném sousedství historické budovy vytváříme kontrast mezi historií a budoucností, které se společně doplňují. Těšíme se, že si k nám najdou cestu zákazníci nejen z nedalekých bytů, ale i studenti a návštěvníci nedaleké nemocnice“ říká Drasko Lazović, jednatel PENNY odpovědný za rozvoj prodejní sítě.


Nová prodejna s prodejní plochou 801 m2 nabídne zákazníkům tradiční příjemné prostředí pro každodenní výhodné nákupy. Součástí výstavby je i 48 garážových míst určených přímo pro zákazníky PENNY. Otevřeno bude každý den od 7 do 20 hodin.


První novou prodejnu letošního roku otevřelo PENNY v Zásmukách na Kolínsku a plánuje otevřít dalších minimálně třináct, mimo jiné například v Praze, v Přerově či obnovenou prodejnu v Chodově na Karlovarsku. V roce 2022 PENNY otevřelo 12 nových prodejen, včetně unikátní ekologické prodejny ve Skutčí na Chrudimsku nebo ojedinělé architektonické prodejny v Českém Krumlově.