1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. ZHASNĚTE S PENNY PRO PLANETU

Pro média

ZHASNĚTE S PENNY PRO PLANETU

Praha, 25. března 2021


V sobotu 27. března se PENNY připojí k celosvětové kampani Hodina Země a na 60 minut zhasne všechny své prodejny. Proto všech více než 390 prodejen tuto sobotu zavře už ve 20 hodin. Některé tedy zavřou o hodinu dříve, než jsou zákazníci zvyklí.Letos poslední březnová sobota, tradiční termín Hodiny Země pořádané Světovým fondem na ochranu přírody, připadla na 27. března. V ten den lidé ve 20 hodin a 30 minut po celém světě ve svých domácnostech, ale i ve firmách a veřejných institucích na 60 minut zhasnou světla a vypnou své elektrické spotřebiče. Stejně tak učiní na všech svých prodejnách po celé zemi PENNY. Z bezpečnostních důvodů bude ponecháno pouze nouzové osvětlení a osvětlení parkoviště.


„Městské obyvatelstvo je odpovědné až za 70 % celosvětových emisí. Nám záleží na šetrném přístupu k životnímu prostředí, i proto postupně snižujeme energetickou náročnost našich prodejen i skladů. Postupně v rámci modernizace kompletně instalujeme úsporné LED osvětlení. Máme také projekt na osazení našich prodejen solární technologií, to vše znamená úspory energetické náročnosti o desítky procent. Ve srovnání s rokem 2014 jsme snížili naši energetickou uhlíkovou stopu takřka o polovinu,“ říká Mathias Mentrop, jednatel společnosti PENNY. K Hodině Země se připojují všichni, kterým záleží na přírodě a uvědomují si rizika spojená s používáním zejména fosilních paliv, ať už uhlí, ropy nebo zemního plynu.


V České republice se k akci pravidelně připojuje nejen veřejnost, ale i celé obce. Jen v loňském roce jich bylo 124. Symbolickým zhasnutím veřejného osvětlení, nasvícení památek a veřejných budov tak vyjadřují podporu této aktivitě.


„Budeme rádi, když i díky nám, díky našemu zapojení a podpoře se připojí nejen naši zaměstnanci, ale i široká veřejnost. Jedná se o všechny z nás. A jestli můžeme něco udělat, je to šířit povědomí o této akci. Všichni žijeme na této planetě a je v našem zájmu i v zájmu budoucích generací chovat se odpovědně,“ dodává Mathias Mentrop, jednatel společnosti.


PENNY – ZPRÁVA O UDRŽITELNOSTI 2023


Tradice zhasínání světel zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) započala v roce 2007 v australském Sydney, kdy zhasla světla na slavné budově australské opery. Cílem organizátorů bylo originálním způsobem upozornit na změnu klimatu. Tehdy se do kampaně zapojily více než 2 miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu. Od roku 2010 se koná i v České republice.