1. home
  2. Sbírka potravin

Sbírka potravin se koná v sobotu 22. 4. 2023 ve vybraných prodejnách PENNY

PENNY je dlouhodobě nedílnou součástí Sbírky potravin a partnerem České federace potravinových bank. Proto se v sobotu 22. dubna opět zapojujeme do nadcházející jarní sbírky, a to se 124 prodejnami PENNY, kde můžete od 8 do 18 hodin darovat potraviny a drogerii potřebným.  

V letošním roce jsme spojili síly s dobrovolníky z České obce sokolské, a zvýšil se tak náš počet prodejen, kde můžete sbírku podpořit. Darovat potraviny budete moct až na 78 prodejnách a na 7 z nich se můžete potkat se sokolskými dobrovolníky. Na 39 prodejnách budou připraveny statické boxy, aby se vaše dary dostaly v pořádku do potravinových bank. 

Vybrané potraviny a drogerie poputují prostřednictvím regionálních potravinových bank přímo do odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým nebo tělesným postižením. 


Seznam prodejen PENNY, které se do sbírky zapojí, najdete níže. Více informací týkajících se dárcovství je k dispozici zde: www.sbirkapotravin.cz

Zapojené prodejny PENNY