1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. Místo pro logistické centrum budeme hledat dál

Pro média

PENNY: MÍSTO PRO LOGISTICKÉ CENTRUM BUDEME HLEDAT DÁL

Praha, 10. říjen 2021Obyvatelé Velkého Beranova v referendu konaném společně se sněmovními volbami ve dnech 8. a 9. října 2021 zamítli výstavbu logistického centra společnosti PENNY nedaleko jejich obce. Společnost se proto rozhodla najít jiné pozemky v lokalitě Vysočiny, kde by chtěla centrální sklad vybudovat do pěti let.


„Chtěli bychom poděkovat obyvatelům Velkého Beranova za to, že jsme měli možnost jim náš projekt představit a mluvit s nimi o vzájemné spolupráci. Děkujeme především těm, kteří nám vyjadřovali podporu, a plně respektujeme rozhodnutí většiny obyvatel. Nyní se budeme soustředit na jednání s obcemi, kde máme vytipované další pozemky,“ okomentoval výsledek referenda Radek Hovorka, jednatel společnosti PENNY a dodává: „Máme vytipováno několik dalších lokalit a předpokládáme že v následujících týdnech zahájíme s dotčenými obcemi jednání o budoucí spolupráci a možnostech výstavby v jejich katastru. Jsme přesvědčeni, že podmínky, které nabízíme, jsou férové a vstřícné.“


Obyvatelé Velkého Beranova v referendu zamítli možnou změnu územního plánu a tím pádem výkup pozemků a výstavbu logistického centra. Proti uvolnění pozemků k výstavbě se vyslovilo 71 % obyvatel, pro bylo 29 %. Zopakovali tak svůj postoj z referenda v roce 2018. Dané pozemky tedy i nadále zůstávají pro jakoukoliv další výstavbu zablokované.