1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. Jindřichův Hradec má nové PENNY

Pro média

JINDŘICHŮV HRADEC MÁ NOVÉ PENNY

Praha, 02. prosinec 2021Obyvatelé Jindřichova Hradce, města, kde se psaly české dějiny, se od dnešního dne mohou těšit z nejmodernější prodejny PENNY. To vyrostlo nedaleko stávající prodejny na jihu města a pro více než 20 000 obyvatel města tak dochází k obměně jedné prodejny za druhou. Součástí výstavby nové prodejny bylo i vybudování nového kruhového objezdu a úprava okolí.


Na ulici Landfrasově, pojmenované po místním rodákovi, knihtiskaři a starostovi Aloisu Josefu Landfrasovi, vyrostla v uplynulém půl roce nejnovější prodejna PENNY s prodejní plochou 838 metrů. Nahradí stávající prodejnu, která již nesplňovala standardy, které PENNY, chce svým zákazníkům nabízet. „Našim zákazníkům chceme všude nabízet to nejlepší, a to nejen pokud jde o nabídku zboží, ale i o prostředí. Tady, kde jsme na okraji města, jsme zvolili náš tradiční koncept moderní vzdušné prodejny s výrazně prosklenou fasádou. Nová prodejna je moderní, ekologická, díky větší prosklené ploše je vzdušná a nabízí příjemné nákupní prostředí. V nejnovějších prodejnách se zákazníci mohou těšit například na plně zakryté pečivo, což zvyšuje hygienu prodeje, nebo na širší prostornější uličky. Tak jako například v Počátkách, které byly otevřeny nedávno, jsme v rámci výstavby vybudovali nový bezpečný přechod pro chodce, tady je to nový kruhový objezd. Ten umožní bezpečné odbočení z obchvatu směrem do města i k prodejně,“ řekl při otevření nové prodejny Mathias Mentrop, jednatel PENNY. Nová prodejna bude mít otevřeno každý den od 7 do 21 hodin, k dispozici je dostatek parkovacích míst a zákazníci budou mít k dispozici i řeznictví, kde si zákazníci budou moci nakoupit u firmy Zeman maso uzeniny.


Z nových PENNY se v letošním roce už mohli radovat lidé v Dobrovici, v Jilemnici, ve Volarech a
v Počátkách. V následujících týdnech se pak nové prodejny dočkají lidé v Praze Ládví, a těsně před dokončením jsou také prodejny v Děčíně Boleticích nebo v Ústí nad Labem nebo Karviné.