1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. PENNY bude do konce roku v novém

Pro média

PENNY BUDE DO KONCE ROKU V NOVÉM

Praha, 10. březen 2022PENNY letos dokončí modernizaci celé sítě svých prodejen. Právě dnes otevírá v Berouně a  Sedlčanech první dvě modernizované prodejny letošního roku. Do jeho konce pak plánuje dát novou podobu dalším padesáti, čímž uzavře přestavbu celé své sítě více než 400 prodejen a PENNY do ní během 5 let investuje přes 1,5 miliardy korun.


Do konce roku 2021 dostalo novou podobu Markthalle celkem 344 prodejen. „Celý projekt odstartoval v Praze na Lehovci. Od té doby každý rok přestavujeme okolo 70 prodejen. U standardní základní modernizace je to 5 dní, kdy prakticky vybouráme interiér prodejny, vyměníme osvětlení, chladící technologie, obklady, regály, zkrátka vytvoříme zcela nové prostředí pro naše zákazníky, aby se cítili příjemněji, a co je důležité, současně to znamená významné ekologické úspory energií a nové komfortnější zázemí pro zaměstnance,“ popisuje Václav Šíma, vedoucí stavebního oddělení PENNY.


Koncept Markthalle, který je navržen v duchu tržiště s výrazným využitím přírodních prvků se v průběhu let, i na základě připomínek zákazníků a zaměstnanců, stále vyvíjí. „Od zahájení projektu, když první skicy vznikly v roce 2015, jsme postupně přešli na druhou a třetí generaci našeho konceptu. V průběhu let se měnil design, když jsme například hledali materiály s větší odolností a poskytující lepší komfort zákazníkům i zaměstnancům. Vývojem prošlo i LED osvětlení, kdy máme navržena unikátní světla jen pro naše prodejny, hledáme stále úspornější chladící a mrazící technologie, a tak dále,“ popisuje Václav Šíma. „Výrazně se také zvýšil důraz na zázemí pro zaměstnance, pro které jsme navrhli nový koncept zázemí s cílem vytvořit pro ně prostředí, kde si mohou v průběhu náročného dne odpočinout a cítili se příjemně s veškerým komfortem.“


Modernizace jedné prodejny představuje investici v řádu miliónů korun. Celkem PENNY investuje v průběhu 5 let do nové podoby své prodejní sítě bez započtení investic do expanze a výstavby nových prodejen přes 1,5 miliardy korun.