1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. PENNY dobylo bránu do Krkonoš

Pro média

PENNY DOBYLO BRÁNU DO KRKONOŠ

Praha, 28. leden 2021Jilemnice, nazývaná Branou do Krkonoš, je druhým městem, jehož obyvatelé se v roce 2021 mohou radovat z nejnovější prodejny PENNY. Ta vyrostla na příjezdu od Nové Paky směrem dál do hor a stala se další prodejnou, díky níž se PENNY přiblíží hranici 400 obchodů u nás.


Nová prodejna v Jilemnici s prodejní plochou 831 m2 je dalším obchodem tohoto řetězce s nejvyšším počtem prodejen u nás. Ten byl postaven ve druhé polovině roku 2020 na příjezdu do Jilemnice od Nové Paky, tedy na hlavní tahu dále do Krkonoš. „Návrh prodejny v Jilemnici jsme, tak, jak to děláme na všech místech, navrhli v souladu s okolím. Tady jsme stavěli na místě volných ploch bývalého ČSAD a měli vlastně volnou ruku. Zvolili jsme vzhled prodejny s využitím kamenného obkladu, který nám koresponduje s atmosférou města na vstupu do Krkonoš,“ řekl při otevření nové prodejny Mathias Mentrop, jednatel PENNY, a dodal. „Vzhledem k umístění prodejny na hlavním tahu směrem do centra nám záleželo na tom, co návštěvníci hor při příjezdu do tohoto krásného horského městečka potkají jako první, a jsem přesvědčen, že se nám to podařilo a uvítá je moderní prodejna zapadající do drsného horského prostředí.“


Výstavba nové prodejny probíhala na volné ploše, přesto bylo zapotřebí se vypořádat s původními komunikacemi bývalého dopravního podniku ČSAD. Výsledkem je moderní prodejna podle konceptu Markhtalle s prodejní plochou 831 m2 a 62 parkovacími místy. V průběhu výstavby došlo ve spolupráci s městem k výstavbě kruhového objezdu na ulici Čsl. Legií, který zvýší bezpečnost na této hlavní komunikaci městem, a současně umožní plynulý příjezd k nové prodejně. Nájemcem řeznictví, které je, jak bývá zvykem, součástí nové prodejny, je Novák maso-uzeniny.


Prodejna v Jilemnici je druhou letošní novou prodejnou. Tou první byla prodejna ve středočeské Dobrovici nedaleko Mladé Boleslavi. Do konce roku PENNY plánuje překročit hranici 400 svých obchodů a potvrdit tak svoji pozici řetězce s nejvyšším počtem obchodů u nás. V loňském roce otevřelo PENNY hned 8 nových prodejen, a to v Praze Holešovicích, středočeských Řevnicích, Týnci nad Labem, Netolicích, Ivanovicích na Hané, Hořicích, Chocni a poslední novou prodejnou roku 2020 se stala prodejna v Rožmitále pod Třemšínem.