1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. PENNY proti plýtvání nižšími cenami

Pro média

PENNY NABÍZÍ V BOJI PROTI PLÝTVÁNÍ BEDÝNKY S OVOCEM A ZELENINOU ZA ZVÝHODNĚNOU CENU

Praha, 21. červenec 2022V rámci boje proti plýtvání nabízí zákazníkům bedýnky, do nichž připravuje ovoce nebo zeleninu, které už nesplňují nejpřísnější kvalitativní standardy, přesto jsou stále nezávadné a chutné. Pilotní projekt před více než půl rokem zavedlo PENNY v 7 obchodech, nyní jej rozšiřuje na více než 50 prodejen po celé republice. Nejenže tak předchází plýtvání, ale zákazníci zakoupením tohoto ovoce a zeleniny významně ušetří. Bedýnka se 2 kilogramy ovoce a zeleniny stojí pouze 19,90 Kč.


PENNY dlouhodobě bojuje proti plýtvání, proto se rozhodlo zavést bedýnky na ovoce a zeleninu, čímž jen v průběhu pilotního projektu zachránilo přes 9 tun potravin. „Ovoce a zelenina patří mezi produkty, které mají krátkou dobu spotřeby a jsou náchylné k poškození. Na našich prodejnách kvalitu sledujeme neustále, u ovoce a zeleniny ji kontrolujeme průběžně každé dvě hodiny, protože vždy nabízíme našim zákazníkům tu nejvyšší kvalitu. Současně jsme řešili, co s ovocem a zeleninou, které už nesplňují nejpřísnější požadavky, ale které jsou nadále bez závad a chutné. Může se jednat například o kousky lehce ťuknuté, nebo z roztržených balení po více kusech. Proto jsme připravili tento projekt, kdy do bedýnek připravujeme mix ovoce nebo zeleniny o váze 2 kg a nabízíme jej zákazníkům za 19,90 Kč, tedy 9,95 Kč za kilogram“ popisuje Petr Baudyš, vedoucí oddělení kvality a dodává: „Reakce zákazníků a zájem o tyto produkty předčil naše očekávání. Například v Plzni nebo Hradci Králové zákazníci takto nakoupili přes dvě tuny ovoce a zeleniny. Všem, kteří této nabídky využili a využívají, pak patří náš dík, protože nám tím pomáhají v boji proti plýtvání.“


V současně době mohou zákazníci bedýnky ovoce nebo zeleniny druhé jakosti v bedýnce o váze 2 kg za cenu 19,90 Kč nakoupit ve více než 50 obchodech po celé republice, a postupně bude tato nabídka rozšiřována.


V loňském roce PENNY v rámci boje proti plýtvání rovněž spustilo projekt PENNY PRO ZOO. Na základě spolupráce se zoologickými zahradami po celé republice dodává zvířatům ovoce a zeleninu ze svých obchodů, které už zákazníkům v rámci přísných požadavků na kvalitu nechce nabízet. Zaměstnanci vytřídí kusy ovoce a zeleniny nesplňující estetickou kvalitu nebo je potřeba je zkonzumovat, v co nejkratší době, přičemž toto ovoce a zelenina i nadále splňují všechny zdravotní normy a pro zvířata jsou zcela nezávadné. Tato podpora je pro zoologické zahrady významnou pomocí, protože zvířata díky ní dostávají kvalitní a zdravou stravu, která obohacuje jejich jídelníček. Celkově PENNY od začátku projektu dodalo do 26 zoologických zahrad na 50 tun ovoce a zeleniny.