1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. 100 prodejen do sbírky potravin

Pro média

PENNY ZAPOJÍ DO SBÍRKY POTRAVIN 100 PRODEJEN

Praha, 9. listopad 2022

V rámci podzimní Sbírky potravin budou moci zákazníci věnovat pomoc potřebným na stovce prodejen PENNY po celé zemi. Na 65 prodejnách PENNY budou lidem pomáhat dobrovolníci, na dalších 35 prodejnách bude sbírka probíhat statickou formou, kdy lidé budou moci přispívat do připravených sbírkových boxů. Sbírka se tentokrát uskuteční v sobotu 12. listopadu.


„Uvědomujeme si, že význam potravinové pomoci potřebným stále roste. V současné ekonomické situaci přibývá lidí, kteří naši pomoc potřebují, proto jsme se rozhodli navýšit počet prodejen, na nichž budou moci lidé věnovat potraviny a drogistické zboží potřebným. Díky rozšíření o dalších 35 prodejen tak počet sbírkových míst v rámci našeho řetězce přesáhne stovku, což znamená, že lidé budou moci podat pomocnou ruku druhým na každé čtvrté prodejně PENNY,“ říká k navýšení počtu prodejen, kde bude sbírka probíhat, Tomáš Kubík, manažer komunikace PENNY.


V sobotu 12. listopadu stačí navštívit v čase od 8 do 18 hodin některou z vybraných prodejen, nakoupit a věnovat zakoupené potraviny nebo drogistické produkty dobrovolníkům nebo do sbírkového boxu.


Organizátorem Sbírky potravin je tradičně Česká federace potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti. „Narůstající náklady na základní životní potřeby se promítají do celkové současné situace a vnímáme, jak důležité je si vzájemně pomáhat, a jak důležitá je jakákoliv pomoc lidem, kteří se dostali do složité životní situace. Mezi ty nejpotřebnější patří samoživitelé a samoživitelky, pěstouni, hendikepovaní, senioři a lidé, kteří se nachází, často ne vlastním přičiněním, v tíživé životní situaci, kdy nemají dostatek prostředků na nákup základních věcí,“ říká Tomáš Kubík, manažer komunikace PENNY a Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank dodává: „V loňském roce se celkem na jaře i na podzim vybralo bezmála 1 000 000 kilogramů pomoci (985 tun) pomoci. Přáli bychom si, aby lidé letos přispěli nejméně stejně. Bohužel, každý den roste počet těch, co se dostávají do situace, kdy nemají pro sebe, své děti nebo blízké dostatek potravin. Věřím tomu, že i když je pro mnohé situaci složitá, že budou i letos pamatovat na to, že jsou tací, kteří jsou na tom hůře. Když každý pomůže trochu, bude nakonec pomoc obrovská.“


Darované zboží putuje z prodejen přímo do regionálních skladů potravinových bank, a následně se ve spolupráci s místními neziskovými organizacemi dostává přímo ke konkrétním lidem. Mezi nejžádanější produkty, které naleznou největší upotřebení jsou konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie.


SEZNAM DOPORUČENÝCH PRODUKTŮ


Do potravinových bank přispívá PENNY pravidelně a je dlouhodobě tradičním partnerem Sbírky potravin veřejnosti. Pomoc potřebným prostřednictvím PENNY překročila od počátku roku 2018 dosáhla bezmála 500 tun potravin a drogistického zboží. V době pandemie podpořilo PENNY Sbírku potravin také mimořádnými dary přesahujícími částku 10 000 000 korun.Společně s Českou federací potravinových bank loni také odstartovalo projekt HEZKY ČESKY BEZ PLÝTVÁNÍ, jehož cílem je ještě více zefektivnit celý systém potravinové pomoci tak, aby se potraviny dostaly, co nejrychleji a nejefektivněji ke všem potřebným do všech regionů po celé České republice. Na konci března letošního roku otevřela ČFPB nový centrální sklad v Dubči u Prahy, na jehož pořízení


PENNY přispělo částkou ve výši 8 miliónů korun.


TISKOVÝ BREIFING

za účasti Veroniky Láchové, ředitelky ČFPB, a Tomáše Prouzy, prezidenta SOCR, se uskuteční v sobotu 12. 11. 2022 v 11:00 na prodejně PENNY PRAHA – LÁDVÍ (Binarova, 182 00 Praha 8)