1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. Baudyš druhý nejlepší v Evropě

Pro média

PETR BAUDYŠ JE DRUHÝM NEJLEPŠÍM MANAŽEREM
KVALITY V EVROPĚ

Praha, 10. října 2022


Manažer kvality PENNY Petr Baudyš byl Evropskou organizací pro kvalitu (EOQ) vyhlášen druhým nejlepším Manažerem kvality za rok 2021 v Evropě! Cena European Quality Leader Award je každoročně udělována nejlepším manažerům kvality napříč trhem, a především osobnostem, které věnují svůj čas, energii a znalosti, aby posouvali kvality produktů svých firem ve prospěch evropské společnosti.Petr Baudyš jako držitel českého ocenění Manažer kvality roku 2021 uspěl, když byl ze všech národních vítězů, nominován mezi poslední čtyři finalisty ceny Evropský lídr kvality.  Na základě závěrečného hodnocení poroty se nakonec umístil na výtečném druhém místě za celkovým vítězem ceny EQL za rok 2021, kterým se stal Fernando Alberto Mesquita de Melo z Portugalska (generální ředitel společnosti Amorim Cork Flooring, světové jedničky ve výrobě a distribuci korkových podlahových a stěnových krytin).


„Pro nás je to výjimečné ohodnocení celé naší práce, kterou v České republice odvádíme. Je to důkaz o tom, že naši práci týkající se kvality našich produktů a jejich výslednou kvalitu, můžeme směle porovnávat s těmi nejlepšími v Evropě,“ okomentoval ocenění Jens Krieger, generální ředitel PENNY Česká republika a Petr Baudyš k tomu dodává: „Už vítězství v české části této prestižní soutěže pro mne bylo oceněním celého našeho týmu. Jako jedinec bych nedokázal v této oblasti nic. Za těch více než 7 let v PENNY se nám podařilo vybudovat tým, se kterým posouváme kvalitu našich produktů neustále dopředu, a nyní je pro nás ocenění na evropské úrovni toho dalším důkazem, a současně ještě větším závazkem vůči našim zákazníkům, nabízet jim to nejlepší zboží na evropské úrovni.“


Nominace na cenu European Quality Leader Award předkládá všech 24 národních zástupců EOQ, kteří nominují do evropského kola vítěze národních kol. V České republice tuto soutěž zaštiťuje a organizuje Česká společnost pro jakost. Ocenění si klade za cíl ohodnotit výsledky manažerů kvality, veřejně je prezentovat, a poskytnout tak následování hodný příklad dalším odborníkům na těchto pozicích.


Petr BAUDYŠ

Vedoucí kvality ve společnosti Penny Market s.r.o. působí v oblasti kvality a bezpečnosti potravin více než 30 let. Ve společnosti Penny Market odpovídá za oblast kvality a udržitelnosti. Významně se podílí na tvorbě IT aplikací pro řešení problematiky kvality (např. pro testování kvality nebo krizové řízení). Pro prodejny také zajišťuje implementaci normy ISO 22000 a dalšího zlepšování na jejím základě, pro sklady pak zavádění standardu IFS. Petr Baudyš rovněž vystupuje na odborných konferencích, jako jsou From Farm to Fork či odborné kulaté stoly.


European Organization for Quality

Evropská organizace pro kvalitu (EOQ) sdružuje více než 70 000 členů a 500 000 společností v rámci členských a partnerských organizací v Evropě i po celém světě. EOQ je mezioborová evropská organizace, která usiluje o účinné zlepšování v oblasti řízení kvality jako koordinační orgán a katalyzátor členských organizací, a to s cílem zlepšit evropskou společnost podporou kvality v tom nejširším slova smyslu. Titul Evropský lídr kvality (European Quality Leader – EQL) uděluje EOQ nejlepšímu kandidátovi v každoroční soutěži s přihlédnutím k definovaným kritériím EOQ-EQL.