1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. S jarem uklidíme česko

Pro média

S JAREM UKLIDÍME ČESKO

Praha, 29. březen 2022Tradičně s jarním sluncem budeme v PENNY opět uklízet naše okolí. V sobotu 2. dubna podpoříme celosvětový úklidový den a projekt Ukliďme Česko, do něhož se opět zapojí desetitisíce dobrovolníků po celé zemi. V PENNY jsme partnerem tohoto projektu už čtvrtým rokem a vyzýváme tak ke zlepšování našeho okolí své zaměstnance i širokou veřejnost.


V loňském roce na jaře se kvůli přetrvávající pandemii celorepublikový úklid nesl v duchu hesla #UklidmeZaHumny a Pytlomatů, tedy formou individuálních úklidů, na podzim se už akce vrátila k tradičnímu společnému úklidu. „Působíme po celé zemi, když máme přes 400 prodejen a 5 logistických center a odpovědnost za místa, kde se s našimi zákazníky společně potkáváme, je jednou z našich priorit. Chceme být všude a všem dobrým sousedem a společně vytvářet příjemné a čisté životní prostředí. Jako společnost podporujeme místní komunity a naším cílem je, abychom společně žili v lepším a čistším světě,“ říká Tomáš Kubík, manažer komunikace a tiskový mluvčí PENNY.


Během loňského roku uklízelo v rámci projektu na 1 800 místech České republiky více než 40 tisíc dobrovolníků. „Už dva týdny před termínem jsme evidovali přes 3 300 nahlášených úklidů, což je více než za poslední dva roky dohromady. Už teď víme, že k místním organizátorům poputuje na 100 000 pytlů na sběr odpadků, a, díky nebývalému zapojení více než 1 000 škol, také zhruba 150 000 pracovních rukavic. Navíc letos se naše akce neplánovaně změnila na akci „mezinárodní“, a to díky zapojení vietnamské a ukrajinské komunity. A tak jako pokaždé i letos máme pro účastníky připravené foto a video soutěže,“ sdělil za organizátory Miroslav Kubásek.


Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky, jejímž cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek v našem okolí.  Od roku 2018, kdy proběhl první celosvětový úklid, se do úklidů po celém světě zapojilo celkem 50 miliónů dobrovolníků ze 180 zemí světa, kterým se podařilo z přírody odstranit na 280 000 tun odpadů.


Jak se zapojit a přiložit ruku k dílu? Stačí jen přijít a pomoci s úklidem. Mapa úklidů je k dispozici zde: https://www.uklidmecesko.cz/map/  Organizátoři úklidů mají pro dobrovolníky k dispozici potřebné pomůcky jako pytle a rukavice.


PENNY je tradičním partnerem nejen projektu Ukliďme Česko, ale také iniciativy Hodina Země nebo projektu Sázíme budoucnost, který vyhlašuje Nadace Partnerství.


Termíny úklidů 2022
Hlavní jarní úklidový den: sobota 2. dubna 2022
Hlavní podzimní úklidový den (World Cleanup Day 2022): sobota 17. září 2022