1. home
  2. Tiskové zprávy
  3. Zaměstnanci PENNY oslaví Štědrý den doma

Pro média

ZAMĚSTNANCI PENNY OSLAVÍ ŠTĚDRÝ DEN DOMA

Praha, 26. listopadu 2021Ačkoliv zákon umožňuje mít 24. prosince dopoledne otevřeno, všichni zaměstnanci PENNY budou mít stejně jako v uplynulých letech na Štědrý den volno. Všechny prodejny PENNY tak zůstanou v tento sváteční den zavřené.


„Rozhodli jsme se tak i v této nejisté době, kdy nevíme, co nás do konce roku ještě čeká. Jsou chvíle, kdy je potřeba dát přednost lidem, přestože tržby v tento den bývají vysoké. Pro všechny z nás jsou rodina a nejbližší, tím nejcennějším, co v našich životech máme. Právě oni nám pomáhají vytvářet domov a zázemí a jsou nám oporou. Proto chceme na Štědrý den dát našim lidem možnost věnovat svým rodinám svůj čas. Proto jsme se i v této náročné době jako jediný řetězec u nás opět rozhodli nechat 24. prosince všechny naše prodejny po celé zemi zavřené,“ vysvětluje tento krok Radek Hovorka, jednatel PENNY, a dodává: „Je to i poděkování všem našim zaměstnancům za práci v dnešní náročné době. Už více než rok pracují v neustále se měnících podmínkách, zajišťují nejen spokojenost, ale i bezpečí našim zákazníkům. Každý den se musí vyrovnávat s náročnými úkoly, a to nejen po fyzické, ale zejména po psychické stránce. To, co se děje okolo nás, se promítá i do jejich osobních životů, a právě proto chceme, aby naši lidé měli čas strávit svátky se svými rodinami bez toho, aby museli myslet na pracovní povinnosti.“


Na 400 prodejen PENNY tak zůstane v nejvýznamnější den v roce, 24. prosince, zavřených, což oceňuje i Renáta Buriánová, prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb: „Každý si zaslouží v dnešní těžké době strávit sváteční chvíle v kruhu nejbližších a volno, které PENNY v posledních letech na Štědrý den svým lidem dává, znamená pro více než šest tisíc rodin jeho zaměstnanců, že po předvánočním shonu i náročném roce mohou strávit Štědrý den se svými nejbližšími. V našem oboru je to ojedinělá forma poděkování, a o to je toto rozhodnutí cennější.“


Všichni zaměstnanci současně dostanou jako poděkování dárkovou kartu PENNY v hodnotě 3 500 korun na nákup zboží v PENNY. Výše tohoto příspěvku zůstává stejně vysoká jako v loňském roce, kdy se jednalo o odměnu mimo jiné i za nadstandardní výkony v rámci lockdownu.


Péče o zaměstnance je jedním z pilířů společenské odpovědnosti PENNY. Kromě plošných benefitů v podobě stravenek nebo týdne dovolené navíc, si mohou volit různé formy atraktivních benefitů v rámci cafeteria systému. Velký důraz klade společnost PENNY Market i na možnost skloubení práce a rodinného života, kdy umožňuje zaměstnávání na zkrácené úvazky.