1. home
  2. PENNY ZAPOJÍ DO SBÍRKY POTRAVIN 134 PRODEJEN

Pro média

PENNY ZAPOJÍ DO SBÍRKY POTRAVIN 134 PRODEJEN


Praha, 10. dubna 2024 


Řetězec PENNY se zapojí do jarního kola solidární celorepublikové Sbírky potravin, která patří k největším charitativním akcím v Česku. Potraviny nebo drogistické zboží mohou zákazníci na pomoc potřebným věnovat ve 134 prodejnách PENNY. Sbírka poběží po celý den v sobotu 13. dubna.


V podzimním kole Sbírky potravin se vybralo rekordních 718 tun zboží pro potřebné. Z toho zákazníci PENNY věnovali 59 tun. „Jsme rádi, že se daří počet zapojených prodejen i objem darovaného zboží pravidelně zvyšovat. Do jarní sbírky zapojíme 134 prodejen. V 80 prodejnách budou lidem pomáhat dobrovolníci, v 54 obchodech proběhne statická sbírka. Budeme moc rádi, pokud zákazníci společně s námi podpoří ty, kteří to potřebují nejvíce,“ uvedl mluvčí PENNY Tomáš Kubík. 


Zákazníci mohou v sobotu 13. dubna ve vybraných prodejnách PENNY věnovat své příspěvky a dary do rukou dobrovolníků nebo do připravených statických boxů. Darované produkty putují do regionálních skladů potravinových bank a následně, za přispění místních neziskových organizací, přímo ke konkrétním lidem. Největší upotřebení naleznou konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny, ale i základní a dětská drogerie.


Seznam doporučených produktů pro Sbírku potravin.


Pomoc ve Sbírce potravin je zaměřena zejména na seniory, rodiny v krizi, rodiče samoživitele, pěstounské rodiny, hendikepované občany či lidi bez domova a pokrývá celou Českou republiku. 


S potravinovými bankami PENNY úzce spolupracuje od roku 2017 a podporuje jejich činnost pravidelně i mimo jednorázové sbírkové akce. Od roku 2019 putovalo z PENNY do potravinových bank celkem 745,5 tuny pomoci. V době pandemie podpořil PENNY Sbírku potravin také mimořádnými dary přesahujícími částku 10 000 000 korun.


Přehled prodejen PENNY zapojených do Sbírky potravin na jaře 2024.