1. home
  2. Recepty
  3. Smoothie

Smoothie


Hotovo za
15 min
Obtížnost

Kategorie
  • Martin Škoda
  • Konec plýtvání
  • Nápoje
Jaro už je tady v plné parádě! Venku je krásně, všude se to zelená, a dokonce i zahrada už začíná plodit první zeleninu a ovoce. Právě v tuhle chvíli je potřeba vyprázdnit mrazáky a zbavit se posledních zbytků, které vám po zimě ještě zůstaly... Pro tuhle situaci mám jasné řešení. Vezměte veškeré ovoce, které vám v mrazáku zbývá, a udělejte si domácí smoothie! Nezapomeňte ani na zbytkovou zeleninu a maso – vyzkoušejte také recept na rýži „co mrazák dal“.

Ingredience

Počet porcí
 
.

450 g
mraženého ovoce (já použil jahody a borůvky) asi 400 g bílého jogurtu asi 150 g ovocného jogurtu (třeba s příchutí jahod nebo lesních plodů) 1 banán, klidně nahnědlý a pomačkaný mléko nebo voda (dle potřeby) med (dle chuti) pár lístků máty nebo třeba pampelišky ze zahrady
400 g
bílého jogurtu
150 g
ovocného jogurtu (třeba s příchutí jahod nebo lesních plodů)
1
banán, klidně nahnědlý a pomačkaný
mléko nebo voda (dle potřeby)
med (dle chuti)
pár lístků máty nebo třeba pampelišky ze zahrady

Příprava

1
Ovoce, jogurt, nakrájený banán i med dejte do stolního kuchyňského mixéru nebo do mixéru na smoothie a dobře rozmixujte. Podle potřeby nyní přilijte mléko. Jeho množství zvolte podle toho, jak hustý chcete nápoj mít. Smoothie ještě jednou rozmixujte a podle potřeby dochuťte medem.
2
Nakonec smoothie nalijte do skleniček, dozdobte mátou nebo pampeliškou a hezky svěží vypijte!
3

Škoda nevědět:

Nebojte se použít i další druhy ovoce, které najdete v mrazáku. Lesní plody, višně, třešně, broskve atd. Pokud chcete, můžete vynechat ovocný jogurt a použít jen ten bílý.