1. home
  2. Společenská odpovědnost firem
  3. Pomáháme hezky česky
  4. HEZKY ČESKY BEZ PLÝTVÁNÍ
V PENNY bojujeme proti plýtvání potravinami dlouhodobě. Proto jsme společně s Českou federací potravinových bank vytvořili projekt HEZKY ČESKY BEZ PLÝTVÁNÍ, jehož cílem je zefektivnit celý systém potravinové pomoci tak, aby se potraviny dostaly, co nejrychleji a nejefektivněji ke všem potřebným do všech regionů po celé České republice.

Dlouhodobě si uvědomujeme, jak důležitá je práce potravinových bank, proto jsme se rozhodli nad rámec naší běžné podpory dělat i něco navíc. Pravidelně poskytujeme podporu a pomoc potravinovým bankám ve výši několika miliónů korun ročně. V letech 2018 až 2022 jsme ČFPB poskytli bezplatně logistické centrum v Modleticích u Prahy v hodnotě 11 000 000 korun. Na výstavbu nového centrálního skladu v Dubči u Prahy, který byl otevřen na jaře roku 2022, jsme pak věnovali 8 000 000 korun.


Potravinové banky podporujeme dlouhodobě rovněž pravidelnými příspěvky, které dosáhly od roku 2018 více než 500 tun potravin a drogistického zboží. V rámci boje proti plýtvání máme také řadu dalších aktivit, ať už to jsou zvýhodněné boxy s ovocem a zeleninou, poskytování ovoce a zeleniny do zoologických zahrad, edukační internetové stránky Konec plýtvání s recepty Martina Škody, a tak dále.